
De vuurtoren
Basisschool Maarten Luther (Urk)
In de zomer van 2022 ontmoette Jos van Meggelen van Van Ee Speel de directeur van Dr. Maarten Lutherschool in Urk, Harm Schuttel. Tijdens een vakantie in Zeeland liepen ze elkaar tegen het lijf op de camping en ze raakten in gesprek over scholen en schoolpleinen. Al snel kwam Jos erachter dat Harm heel graag zijn schoolplein wilde renoveren, maar niet blij was met het eerder opgeleverde ontwerp van een andere partij. Hierdoor lag het proces stil. Maar daar komt verandering in… 🙂
Maarten Lutherschool (Urk)
ca 800 m2
179 leerlingen
Thema-spelen
In drie fasen
naar een fantastisch schoolplein
In oktober gingen we – Jos en collega Geert – langs bij Harm en vroegen we al zijn wensen uit. Nadat de vraag duidelijk was, startten we aan het ontwerp. Hierin keken we niet naar ‘Hoe plaatsen we zo veel mogelijk toestellen?’, maar naar ‘Hoe creëren we zo veel mogelijk plezier?’. Voordat we het plan presenteerden, zeiden we al: “Niet schrikken van dit plan, want qua budget is dit ECHT niet in één keer haalbaar”. Maar iedereen was zó enthousiast, dat ze het liefst alles gelijk doorvoerden.
Dat ging helaas niet. Daardoor hebben we het plan in drie fasen verdeeld, waarbij we in iedere fase, zowel voor de onder-, midden- als bovenbouw iets renoveerden. Zo heeft iedereen plezier en blijft iedereen betrokken.


Ze wilden iets spannenders...
De betrokkenheid was zelfs zó hoog, dat er een inzamelingsactie is georganiseerd, zodat we in fase 1 meer konden aanpakken dan eigenlijk het plan was. En dat was nog niet alles. De school had zelfs de ouders enthousiast gekregen om de oude toestellen af te breken en af te voeren.
Nadat fase 1 was afgerond, gingen we afgelopen februari langs om fase 2 te bespreken. Kunnen we zo door? Of zijn er nog nieuwe inzichten of wensen waar we het plan op moeten aanpassen? En wat bleek? In het ontwerp stond een speeltoestel in de vorm van een boot, maar ze wilden liever iets spannenders en mooiers… iets unieks. Zo’n uitdaging laten wij natuurlijk niet liggen.
Uniek
De vuurtoren van Urk
Het resultaat? De vuurtoren van Urk. Nou ja, een tweede dan ;-). Toen we het toestel presenteerden, kwam de vraag direct: “Wanneer komen jullie die plaatsen? Toch nog wel vóór de zomervakantie?” En dat gaat lukken. Een prachtig toestel van bijna 6,5 meter hoog – wat aan alle veiligheidseisen voldoet – staat binnenkort te stralen op het schoolplein. Hier kunnen de kinderen van de midden- en bovenbouw zich helemaal uitleven.
Maar we zijn de kleuters niet vergeten. Voor hun komt er een prachtig speeltoestel in de zandbak. Kortom: blije kinderen, volop speelplezier en elke dag op ontdekkingstocht.
Volgend jaar gaan we terug, voor de finishing touch.

Zo brengt de Maarten Lutherschool plezier in beweging

Persoonlijk advies ontvangen?
Vul dan het formulier in. Wij nemen binnen één werkdag contact met je op.